спорт

оценка: / 0
лошотличен

“Кандидат-майстор на спорта”

Самоковката Мария Чепилова бе удостоена със званието “Кандидат-майстор на спорта” от Българската карате киокушин федерация на специална церемония в курорта Св. св. Константин и Елена. Чепилова стана спортист № 2 на Самоков за 2016 г., след като спечели бронзов медал на световното първенство за юноши и девойки във Варна в началото на декември м. г. Ученичка е в 9 клас на ПГ “Константин Фотинов”.

Капитанът на „Рилски спортист” Йордан Бозов е най-обичаният играч на клуба от страна на неговите привърженици. Това стана ясно след приключването на първия етап на анкетата във Фен-мениджър платформата на сайта на Националната баскетболна лига. 37-годишният Бозов събра най-много гласове от своите съотборници и ще продължи участието си и във финалния етап на анкетата за „Любимец на публиката” в цялото първенство. Любителите на баскетбола в града ни ще имат възможност да подкрепят Бозов до 24 януари, вторник, включително.

Борис Петров, състезател на клуб „БороБорд“ и възпитаник на Спортно училище „Никола Велчев“ оглави класирането при момчета старша – възраст /15 г./ в двете дисциплини –гигантски слалом и слалом в състезанията по сноуборд за купа „Пампорово“ в едноименния зимен курорт.

В Сливен се проведе Държавния личен шампионат по борба класически стил за юноши. Състезателите на клуб „Рилски спортист“ и ученици в СУ „Н. Велчев“ завоюваха по един златен и бронзов медал, три 5-ти места и една специална награда. Шампион в категория 74 кг стана Красимир Крумов. Бронзов медал спечели Димитър Анг. Керефеин. Пети места заеха Стасимир Дойчинов /74 кг/, Станимир Тодоров – в същата категория и Марио Мануилов /120/. Радослав Каймаканов е 8-ми при най-тежките. При 84 килограмовите Йордан Кудев е 16-ти, Петко Пашов 26-ти. Краси Крумов бе обявен за „най-резултатен “ в първенството. Възпитаник на самоковския клуб и спортно школо стана носител на приза „най- техничен състезател“ – Владимир Стойчев.

Дубълът на „Рилски спортист” записа престижна победа над „Академик” /София/ с 81:72 в „Арена Самоков” в неделя. Гостите, в чиито редици играят някои от най-обещаващите таланти на шампиона “Лукойл Академик” и като цяло на България, владееха инициативата през първото полувреме, но не успяха да се откъснат по-сериозно в резултата и на голямата почивка имаха предимство от едва 2 пункта. Възпитаниците на Даниел Клечков излязоха на паркета след антракта пределно мобилизирани и концентрирани и сведоха до минимум чистите възможности за стрелба на „Академик”. Така самоковци ограничиха съперника си до само 9 т. през третия период, като същевременно успяха да натрупат двуцифрен аванс в резултата и да го запазят до финалната сирена за крайното 81:72. Основен принос за успешното начало на календарната 2017 г. за тима имаше гардът Адриян Секулов, отбелязал 22 т. Отличен двубой и „дабъл-дабъл” от 12 пункта и 13 борби записа Николай Стоянов, а Денислав Вутев и Цветомир Акимов добавиха съответно по 14 и 12 т. Едва 16-годишната резерва Николай Гелов също се включи добре в мача, като имаше 100-процентова успеваемост при трите си хвърляния към коша.